Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Aktiebolaget ska bedriva hälso- och sjukvård och därmed förenlig verksamhet
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 12 658 | 12 484 | 8 646 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 2 307 | 1 673 | 1 177 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 161 | 1 528 | 845 |
| Årets resultat (tkr) | 1 273 | 902 | 165 |
| Summa tillgångar (tkr) | 8 664 | 8 037 | 8 234 |
| Antal anställda | 4 | 4 | 4 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 12 658 | 12 484 | 8 646 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 2 307 | 1 673 | 1 177 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 161 | 1 528 | 845 |
| Årets resultat (tkr) | 1 273 | 902 | 165 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 3 308 | 4 660 | 5 851 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 5 356 | 3 376 | 2 383 |
| Tillgångar (tkr) | 8 664 | 8 037 | 8 234 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 3 193 | 2 121 | 1 419 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 1 858 | 1 309 | 922 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 3 013 | 3 408 | |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 3 613 | 1 595 | 2 486 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 8 664 | 8 037 | 8 234 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 1 582 | 200 | 200 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 4 | 4 | 4 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 3 165 | 3 121 | 2 162 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 18.2% | 13.4% | 13.6% |
| Soliditet | 52.3% | 38.1% | 25.3% |
| Kassalikviditet | 147.3% | 209.3% | 91.9% |
Lunds Ivf Center AB ingår i en koncern med 2 bolag. Koncernmoderbolag är Sabetirad Medical Consultant AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Aktiebolaget ska bedriva hälso- och sjukvård och därmed förenlig verksamhet